Don’t Break The Chain — Zinciri Kırma

Selam,

Kendime koyduğum 2017 yılı hedefleri çerçevesinde internetin bu ücra köşesinde yazılım, avustralya, çocuk yetiştirmek…vb benim hayatımdan edindiğim -bi ihtimal fayda üretebilecek- naçizane fikirlerime yer vereceğim.

Şu an okuduğunuz ilk yazımda da 2017 yılında ilk defa yapmaya başladığım “zinciri kırma” yönteminden bahsedeceğim. Şu videoya twitter’da rastladıktan sonra uygulamaya geçmeye karar verdim. Bu nedenle de kendime excel’de yaptığım bir tablo ile 2017 yılı için 3 ayrı hedef koydum.(Excel dosyasını buradan indirebilirsiniz.)

Her gün 10dk ingilizce kitap okumak

Bu hedef çok zor görünmüyor, 10dk da nedir diye düşünebilirsiniz. Mühim olan 1 gün bile es geçmeden hedefe ulaşmak.

Her hafta teknik bir makale okuyup uygulamak

Teknik makale okuma kısmı kolay, ancak iş uygulamak kısmına gelince biliyorum ki o kadar da kolay değil. Bu nedenle ilk haftalar kolay makaleler seçebilirim. CodeProject’de bir dolu makale mevcut.

Her hafta bir blog postu yazmak

İşte bu da gördüğünüz gibi bu postun nedeni :) Konu önemli değil mühim olan bir şeyler yazmak. Çünkü her zaman yazmayı çok sevmiş ancak istediğim kadar zamanı ayırmamış biriyim. Bu nedenle konudan bağımsız her şeyi yazabilmenin güzel olacağını düşünüyorum.

Yılın sonunda, belki de ara güncellemelerle durumu burada duyuracağım. Bu sefer her sene yapmak isteyip de yapamadığım bu listeyi düzenli bir şekilde yapacağımı umuyorum.

Haftaya görüşmek üzere,